Tóth Balázs, végzett duális gépészmérnök
Pár évvel ezelőtt azért döntöttem a szombathelyi képzés mellett, mert a gyakorlatias szemlélet mellett, remek havi ösztöndíj juttatást kínált a duális képzési forma.
Így a diplomához egyre közelebb érkezve sem bántam meg ezt a döntést. Az egyetemi kurzusokon elsajátított elméleti tudnivalók mellett, valós ipari környezetben tapasztalhattuk meg az adott mérnöki munkafolyamatok gyakorlati feladatait.
Ezen felül a vállalatnál töltött téli rövidebb és nyári hosszabb időszakok alatt, rendkívül hasznos kapcsolatokra tehettünk szert. A kis létszámú képzésnek nyilván megvannak az előnyei, hátrányai. Gyors információcsere, szoros baráti kapcsolatok alakultak ki évfolyamszinten a félévek során. A duális képzés több lemondással jár és több kitartást igényel, de a havi juttatások ezt kellően kompenzálták számomra.
Remélhetőleg ez előnyt jelent a diploma utáni elhelyezkedésben, hiszen több duális cég alkalmazza már az előző évben végzett hallgatókat, akik ott végezték a gyakorlatukat.

Hobbiból tudományos diákköri munka? Lehetséges! – Interjú Tóth Balázs hallgatóval
Tóth Balázs negyedéves duális gépészmérnök hallgató (TDK Hungary Components Kft.) nem akármivel tölti a szabadidejét: kialakított magának egy otthoni kis gyártóegységet 3D nyomtatóval, maróval és lézergravírozóval.

Havi fix 189.000 Ft a teljes képzésre (7.9 millió Ft)
Egyedülálló komplex duális gépészmérnöki képzés
137 fő hallgató (88 fő duális formában)
Kiválóan megfelelt duális gépészmérnöki képzés (OH)
Közel 60 oktató (céges + egyetemi)
HVG 2019 országos harmadik hely
15 duális partner vállalat

Duális vs. hagyományos gépészmérnöki képzés? Melyiket válaszd? Segítünk!
Mi a duális verzió mellett tesszük le a voksunkat, de összeszedtük a pro és kontra érveket mindkét képzési formával kapcsolatban. A szombathelyi duális gépészmérnöki szak a legnagyobb duális képzés.